X
تبلیغات
رایتل

علم ریاضی

این وبلاگ جهت استفاده علاقمندان به ریاضی ایجاد شده است.
سه‌شنبه 4 مهر‌ماه سال 1391

خصوصیات اشکال:

مربع:

چنین افرادی بسیار منظم و مرتب هستند و به کارهای گروهی علاقه دارند. برای شروع هر کاری تمام جوانب آن را در نظر گرفته و بعد با برنامه ریزی دقیق به آن کار خواهند پرداخت. به ندرت در این افراد خلاقیت دیده می شود و همیشه سعی می کنند در مسیری مشخص گام بردارند و کمتر از این راه دور می شوند.

مستطیل:

 اصول گرایی مشخصه بارز این افراد است .آنها نیز نظم و ترتیب را دوست دارند ولی آنرا بیشتر از طریق سازماندهی دقیق انجام می دهند .این امر باعث می شود که راه های مناسبی را انتخاب و همه مقررات و قوانین را بررسی کنند .اگر وظیفه ای به این افراد محول کنید ابتدا آنرا به خوبی سازماندهی می کنند تا اطمینان یابند آنها بطور اصولی انجام خواهد شد

مثلث:

اشخاصی که شکل مثلث انتخاب آنهاست هدف گرا هستند. آنها از برنامه ریزی قبل از انجام کارها لذت می برند و به طرح موضوعات و برنامه های بزرگ و بلند مدت تمایل نشان می دهند ،اما ممکن است جزئیات را فراموش کنند. اگر کاری را به عهده آنها بگذارید ابتدا هدفی را برای آن تعیین و سپس با برنامه ریزی کار را آغاز می کنند. 

دایره:

چنین افرادی اجتماعی و خوش صحبت هستند .هیچ لحن خشنی ندارند و امور را به وسیله صحبت کردن تحت کنترل خود در می آورند. ارتباطات اولین اولویت آنها در زندگی است. مطمئن باشید اگر وظیفه ای به آنها محول شود آن قدر درباره آن صحبت می کنند تا هماهنگی لازم ایجاد شود. 

منحنی:

خلاقیت در این افراد موج می زند و اغلب اوقات کاری جدید و متفاوت ارائه می دهند .نظم و ترتیب برایشان کسالت آور است و اگر تکلیف را برای آنها در نظر بگیرید، ایده های خوب و مشخصی را برای آن ارائه میدهند اما زیاد انتظار نداشته باشید کارها با نظم و طبق هدف مشخص شده پیش برود

نتیجه گیری:

بطور کلی افرادی که سه شکل اول یعنی مربع، مستطیل ،مثلث را انتخاب می کنند در جهت مسیر ویژه در حرکتند و کارها را بطور منطقی و اصولی پیش می برند ولی ممکن است خلاقیت کمی داشته باشند (ممکن است یعنی در موارد زیادی افراد خلاقی هم می توانند باشند).اما گزینش های دایره و منحنی نشان دهنده خلاقیت و برون گرایی است. چنین افرادی به موقعیت های جدید و سایر افراد دسترسی پیدا می کنند ولی چندان اصول گرا و قابل اطمینان نیستند.


برگرفته شده از وبلاگ اقیانوس ریاضیات

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)